Emaillerinizin Açılma Oranını Nasıl Arttırırsınız?

Saatlerinizi harcayarak bir email hazırladınız. Her kelimeyi özenle seçtiniz. Konunuzla alakalı çok iyi bir başlık hazırladınız.

Ve sonunda emaili yayımlamaya hazır hale getirdiniz.

Ama yayımladıktan sonra istatistiklere baktığınızda sonuç umduğunuz kadar iyimser olmamıştı. Tıklanma sayısı tahminin çok altındaydı. Sonuç: Hüsran.

Emaillerinizi hedef kitlenize açtırmak ve okutmak size zor mu geliyor?

Aslında durum hiç de öyle değil. Şimdiye kadar sektörel tecrübelerimiz şunu gösteriyor; “tek bir kilit nokta yok!” emaillerin açılmasında pek çok kilit nokta var.

Ayrıca yazımıza başlamadan “Email Marketing Sektörünün Belası: Inboxa Ulaşmayan Emailler” adlı yazımızı okumanızda yarar var.

Günümüzde emaillerin gelen kutuları birçok okunmamış maille kaplı. Onların arasında sizin mailinizinde kaybolması olası. Ayrıca işin içine Gmail’deki sekmeler de girince farkedilmeniz oldukça zorlaşıyor.

Üyelerinizin ilgisini çekip, duygularını ön plana çıkartacak email başlığı yazmamız gerekiyor. Çünkü gidecek olan bir toplu mailin başlığı tek atımlık kurşun gibidir.

Emailinizin başlığı mutlaka ilgi çekici olmalı. Bunu başarabilmek için aşağıdaki adımlarımızı takip edebilirsiniz;

1. Güzel Şeyler Vaat Edin

Eğer insanlar attığınız mailde ne ile karşılaşacağını ve ne kazanacağını başlıktan anlayabilirse ayrıntıları öğrenmek için mutlaka mailinizi okuyacaktır. Ayrıca mailiniz karşı tarafı mutlu edecek bir içeriğe sahipse bunu başlıkta belirtmekten kaçınmayın.

2. Gözün takılacağı sözler seçin

Duygusal ve duyusal kelimeler her zaman dikkat çeker. Bunu kullanarak mailinizi öne çıkartabilirsiniz.

3. Sayı Kullanmaktan Çekinmeyin

Emailinizin başlığında sayı kullanmakta çekinmeyin -3, 5, 26 gibi-. Bu şekilde hem kişilerin gözü başlığa daha çok takılacaktır hem de okuyanlar için kolaylık sağlamış olacaksınız.

4. Merak Uyandırın

Ara sıra da olsa, başlıklarda tuhaf kelimeler kullanmaktan korkmayın. Çünkü bu okuyucularda merak uyandıracaktır.

5. Direkt Olun

Basitlik, sadelik ve direk konuya girmek her zaman okuyucuyu daha mutlu edecektir. Alternatif anlamlardan kaçının ve karşınızdakinin emailinizden mana çıkartmasını beklemeyin.

6. Tecrübe Edinin

Biraz asilik ve cesaret “bazen” iyidir. Yeni şeyler denemekten kendinizi alı koymayın. Bu size, işinizde çok yarayacak tecrübeler kazandıracaktır.

7. Ustaları Örnek Alın

Kendini kanıtlamış email listelerine kayıt olmak size çok fayda sağlayacaktır. Onları analiz edebilir, bu şekilde hatalarınızı öğrenebilirsiniz.

8. Genellemelere Kulak Asmayın

Denemekten korkmayın ve çekinmeyin. Email başlığınızı olabildiğince kısa ve öz tutmanız sizin için yeterli olacaktır.

9. Spam Filter’lara Dikkat Edin

Son olarak spam filter’ların konu satırınızı denetlediğini unutmayın. Bu sebeple konu satırında büyük harf kullanmak ya da bedava, size özel, %, !, $, gibi kelime ve harflerden uzak durun.

Bol şans.
www.message34.com

Emaillerinizin Açılma Oranını Nasıl Arttırırsınız? yazısı ilk önce Message34.com Email Marketing Sistemi üzerinde ortaya çıktı.