Teknolojinin sürekli değişen ve gelişen yapısı yaşamın her alanında olduğu gibi, ticareti ve iletişimi de bu doğrultuda değiştirip, en küçük işletmelerin bile hacmini inanılmaz boyutlara taşıyabilecek nitelikte. Gündelik hayatımızda ilgilendiğimiz çoğu şeyin dijital ortama kaydığını söylemek yanlış olmaz. Dijitalde ise pazarlama stratejilerinin en temel aracının email marketing olduğunu söylemek mümkün. Peki gönderdiğiniz epostaların ne kadarı hedefine ulaşıyor? Mailiniz inboxa ulaşmadığı takdirde neler yapılmalı? Bu doğrultuda yaptıklarımızın getirisi neler olacaktır? Inbox’a düşme garantisi sunulabilir mi?

Bu sorular beklentilerinizden daha büyük getiriler sağlayacaktır ve aranılan cevapları bulmak Return Path ile çok kolay.

Return Path’in Sunduğu Çözümler ve Sertifika Almanın Avantajları

Return Path Türkiye, mail inboxa düşme yani mailin teslim edilme oranı konusunda gerçek anlamda bir uzmandır. En iyi mail servis sağlayıcıları ile ortaklığıyla email marketing yapanların daha fazla geri dönüş ve gelir artışı elde etmelerine olanak sağlar.

Mail Teslim Edilebilirliği

Emailing marketingin çehresi sürekli değişiyor ve hedef kitlenin mail inboxuna ulaşmak zorlaşıyor. Epostanızın gelen kutusuna düşme oranı, email marketingte başarılı veya başarısız olmanıza, dolayısıyla yatırımınızın sonucuna etki ediyor. Inboxa düşmeyen mailler, junk, spam veya gereksiz klasörlerine düşmekte. Gönderdiklerinizin gelen kutusuna düşmesi için mailinizin açılmasını sağlamaktan fazlası gerekir.

Mailinizin açılması veya mailden gelen tıklamalar gibi etkileşim oranlarında düşüş varsa, bounce mail sayınız artış sergiliyorsa, email sağlayıcıları tarafından bloke alıyorsanız teslim edilebilirlikle ilgili bir problem var demektir.

Buna yönelik sağladığı çözümler ise size oldukça yüksek inbox oranları sağlayacaktır.

Sertifikasyon

Return Path Sertifikası alanında en çok bilinen ve en değerli whiteliste sahiptir. Whitelistte yer almak, MSN, Windows Live, Hotmail, AOL, Yahoo gibi en büyük mailbox sağlayıcıları tarafından en yüksek inbox oranlarına ulaşmanızı sağlar.

Inbox Monitor

Gönderilen mailin nereye iletildiğini bilmeden email marketing stratejinizin ne kadar başarılı olduğunu görmek imkansızdır.

Inbox monitor yardımıyla birlikte daha fazla olası müşterilerle karşı karşıya geliyor, daha fazla etkileşim ve bunun doğrultusunda gelirinizi arttırma fırsatı sağlıyorsunuz.

Spam veya inbox arasındaki farklılığı belirleyerek daha doğru ve daha kapsamlı iletilme oranları sunuyoruz.

Reputation Monitor

IP veya Sender Reputation, mailbox sağlayıcıların hangi maillerin inboxa düşeceğini belirlerken en çok dikkate aldıkları faktördür. Sahip olduğunuz IP’nin poor reputationa sahip olması, inbox oranını olumsuz etkileyerek takipçilerinizin gönderilerinizi belki de asla görmemelerine yol açacaktır.

Reputation Monitor, IP Reputation’unuzu anlaşılabilir bir şekilde sunarak, mailbox sağlayıcılarının, email itibarınızın bir göstergesi olan, Sender Score’unuzu kullanarak sizi nasıl değerlendirdiğini söyler ve Sender Score’un nasıl arttırabileceği yönünde önerilerde bulunur.

Gerçek Zamanlı Email Doğrulama

Email datası toplamak ve abone kazanmak için çokça para ve zaman harcanır. Ne var ki bu çalışmalar yapılırken veya zamanla geçersiz mail adresleri belirebilir. Bu durum inboxa ulaşabilmenize olumsuz etki ederek gerçek abonelerin sizden haber alamamasına yol açabilir. Mailling yapmadan önce Return Path’in Gerçek Zamanlı Email Doğrulama hizmetini kullanarak mail listenizi kontrol edebilir ve sorunsuz bir listeye gönderi yapabilirsiniz.

Return Path Sertifikası ile ilgili danışmanlık hizmeti almak için tıklayın.

Return Path Türkiye yazısı ilk önce Message34.com Email Marketing Sistemi üzerinde ortaya çıktı.