Return Path Nedir?

Bir Return Path sertifikası olan Sender Score, Return path firması tarafından verilen, email marketing yaparken gönderilerinizin neredeyse tamamının inboxa ulaşmasını sağlayan bir sertifika programıdır. Gönderi yapan firmanın IP’sine tanımlanan Return Path sertifikası dünya üzerinde Hotmail, Yahoo, Microsoft, Myspace, Roadrunner, AOL gibi en büyük internet servis sağlayıcıları ile çalışan Return Path, sertifika sahibi olduğunuz takdirde size 2 milyar eposta adresinden fazla gelen kutusuna(inboxa) ulaşma hakkı sunuyor.

Return Path sertifikası markanıza ne katacak?

Sertifika programına kabul edildiğiniz takdirde, tüm gönderileriniz de sertifikalı IP’ler üzerinden tüketicilere ulaşacağı için, teknik bir sıkıntı olmadığı sürece inbox oranınız %99 olacaktır. Yani epostanızın spam kutusuna düşme ihtimali neredeyse sıfıra düşecektir. Böylece sektörün en ulaşılabilir listesine sahip olabileceksiniz.

Sender Score’un Çalışma Prensibi Nedir?

Bu programda sertifikalanan IP adresleriniz Return Path tarafından ISPler ve Spam Filtreleri ile paylaşılır. Email alıcıları bu listeden faydalanarak yapılan gönderimlere ayrıcalık tanır ve kişilerin gelen kutularına ulaşmasını sağlar. Programa katılanların e-posta iletim oranları yükselmiş olur. Dolayısıyla açılma oranında da ciddi bir yükseliş söz konusu olacaktır.

Sertifikayı Almak İçin Neler Yapmak Gerekiyor?

Sender Score’u alıp toplu mail gönderilerinizde %99 inbox oranı yakalamak için öncelikle programa başvurmanız gerekiyor. Başvurunuzdan sonraki ilk 3 ay denetim altına alınırsınız. Bu süre içerisinde düzenli olarak toplu email gönderimi yapıp programın kurallarına uygun bir şekilde davranırsanız Sender Score’u almaya hak kazanırsınız.
Yine bu süre içerisinde statik IP adresleriyle düzenli ve belirli oranda şikayet almadan toplu email gönderimleri yapmış olmanız gerekir.

Return Path Sertifikası ile ilgili danışmanlık hizmeti almak için tıklayın.

Return Path Nedir? yazısı ilk önce Message34.com Email Marketing Sistemi üzerinde ortaya çıktı.