Email Marketing’e nerden başlanmalı?

Email Marketing’e nerden başlanmalı?

Email Marketing’e nerden başlanmalı?

Email marketingte, kullanıcılara, ürün bilgilendirmesi, indirim haberleri ve benzeri birçok bilgiyi toplu mail gönderim yolu ile yapılması mümkün.

Email marketingin en önemlisi, istediğin bilgiyi gönderebilme özelliğinin olmasıdır.

Gönderim yapacağınız kişiye, isim ve soy ismi ile hitap ederek daha samimi bir iletişim kurmak ve müşterinin guvenini kazanmak mümkün, bu sayede Özelleştirilmiş içerik ile birlikte kişiye özel hitap sayesinde de emaillerin açılma yüzdelerinde gözle görülür bir artış olacaktır. Email pazarlama, doğru yönetildiğinde, hem hızlı hemde ekonomik bir gönderim sağlamaktadır.

Email marketingte ki öncelik; email pazarlamada gönderi yapacağınız hedef kitlenin iyi analiz edilmesini sağlamakla olur.

Başarılı bir email marketing kampanyasının ilk adımı; cinsiyet, yaş grupları, tahsil düzeyi, ilgi alanları, yaşanılan şehir gibi detayların iyi araştırılıp belirlenmesidir.

Diğer adımda, iletmek istediğiniz mesajı mutlaka hedef kitlenin ilgisini çekecek şekilde,uygun içerikler belirleyerek hedefinize ulaşmanızı daha kolaylaştırır. Uygun konu satırı seçimi, bir email pazarlama kampanyasında en önemli noktalardan biridir. Email başlığı kısa, ilgi çekici ve kesinlikle içeriği hakkında gerçekçi bilgi vermelidir. Emaillerin tekil ve çoğul açılma ve email içerisindeki URL adreslerinin tıklanma yüzdeleri, takip edilmeli ve sonraki oluşturulacak email pazarlama kampanyalarında bu değerler mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Gönderinin yüksek oranlara ulaşabilmesi için, email marketing hizmeti için kullanılan server yönetiminin doğru yapılması gerekmektedir.

Bu doğrultuda oluşturulan bir email marketing planlamasının sonucu, hedef kitleyi ve ona uyan içeriği seçerek uygun bir gönderim sağlanmasıdır.

message34.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir