Mailing Tasarımı ve Mailing Kodlama

Ebülten Tasarımı ve HTML Kodlama İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ebülten Tasarımı ve HTML Kodlama İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toplu email gönderimi yaparken Spam Filter’ların filtrelerinden geçerek üyelerinize ulaşmak için sadece teknik detaylara uymanız yetmemektedir.

Bunun dışında tasarımınız ve HTML kodlamanızda dikkat etmeniz gereken bazı maddeler vardır.

Bunlardan bahsedecek olursak öncelikle;

 • Ebülten tasarlamanın web sitesi tasarımından farklı olduğunu unutmayın. 1024/768 pikselin dışında bir tasarım email kutularında scrolla sebep olacaktır. Tasarımınızın genişliği 680 piksel’i geçmemelidir.
 • Tasarımınız ve HTML kodlamanız sadece görsellerden oluşmamalıdır. Mutlaka görsel / metin olmalıdır. %50 görsel %50 metinden oluşması çok daha faydalı olacaktır.
 • Tasarım içindeki metinlerin görsel değil mümkün olduğu kadar metin olarak HTML kodlamaya yerleştirilmesine özen gösterilmelidir.
 • Büyük görselleri tek parça olarak değil birden fazla parçaya bölerek HTML kodunuzun içine yerleştirmeniz hızlı yüklenmesini sağlayacaktır.
 • HTML kodunuzun toplamda 150 KB’ı geçmemesine özen gösterilmelidir.
 • HTML kodunuzda HTML 4.0 kodlama dili dışında kod olmamasına dikkat edilmelidir. JavaScript, flash, iframe gibi kodlamaları kullanmamalısınız.
 • HTML içindeki metinlerinize style verirken CSS ile değil bulundukları TD içine style ile vermeniz istediğiniz font ailesinin gözükmesini sağlayacaktır.

  Son bir not olarak ise;

  Ne kadar kurallara uymak isteniz dahi her browserda mailinizin gözükmeme ihtimali olduğunu göz önünde bulundurun ve mutlaka bülteninizin web versiyonunu yaparak HTML kodun en üstünde bu linki paylaşın.

www.message34.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir