Toplu Mail Gönderme

Toplu Mail Göndermenin Avantajları

Hangi işi yapıyor olursak olalım, her zaman tek bir amaca hizmet ederiz: Büyümek. Bu nedenle artan gelirleri en iyi şekilde yönetmek ve pazarlama için ayrılan bütçeyi optimize etmek için çeşitli pazarlama stratejilerine ihtiyaç duyarız.

Endüstri türü, şirket büyüklüğü, rekabet vb. birçok faktöre bağlı olarak, ortamınıza uygun ve olumlu sonuçlar doğuracak bir pazarlama stratejisi oluşturmanız ve bunu yaparken de onlarca pazarlama aracından belki hepsini belki de stratejinize en uygun olanları kullanmanız gerekecek.

Bugünkü konumuz bu pazarlama araçlarının en etkililerinden biri olan toplu e-posta pazarlama.

Toplu e-posta pazarlama, aslında yüzlerce potansiyel müşteriye mümkün olan en kısa sürede nasıl ulaşılacağı sorusunun cevabıdır. Eposta pazarlama kampanyalarının en önemli avantajından biri toplu mail göndermektir.

Toplu Mail Gönderme

Toplu Mail Gönderme

Toplu mail gönderme ile ilgili diğer avantajlar ise şu şekilde:

Spam Filtrelerine Takılmayın

Bir eposta’nın spam olarak sınıflandırılmasının en önemli nedenlerinden biri nedir biliyor musunuz? Aynı hesaptan çok sayıda gönderilen ve limiti aşan eposta’lar.

Eposta pazarlama kampanyalarınızın ve tekliflerinizin eposta filtreleri tarafından engellenmesini istemiyorsanız, toplu mail gönderimlerinizi eposta pazarlama ajansları aracılığıyla yapın. Eposta pazarlama ajansları, eposta sağlayıcıları ve internet güvenlik şirketleriyle iletişim halinde olduğu için, epostalarınızın filtreleri atlatmasına yardımcı olur.

Maliyet Verimliliği Sağlayın

Geleneksel posta hizmetlerini kullanarak bir eposta pazarlama kampanyası yaptıysanız, teklifinizi yüzlerce potansiyel müşteriye ulaştırmanın ne kadar maliyetli olduğunu bilirsiniz. Amaç her zaman hem paradan hem de zamandan tasarruf etmek olduğu için, toplu mail gönderimiyle sadece birkaç saniyede maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

Epostalar’ınızı Kişiselleştirin

Her müşteri için kişiselleştirilmiş bir eposta yazmanın ne kadar zaman alabileceğini hiç düşündünüz mü? Cevabı tam olarak vermek zor, ancak modern dünyada, karşılayabileceğinizden daha fazla zaman alabilir.

Eposta pazarlama ajansları, epostaları her alıcıya kişisel bir dokunuşla göndermenizi sağlayan özel bir yazılımı bünyesinde bulundurur.

Toplu mail gönderimlerinde belirsiz bir şekilde ‘Sayın Müşteriler’ yerine müşterilerin adlarını ekleyebilirsiniz. Ayrıca, toplu e-posta pazarlama kampanyalarına yönelik pazarlama stratejileri, kampanyanızı daha da kişiselleştirmenize yardımcı olur.