Message34 Eposta Pazarlama Sistemi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Email Marketing / Eposta Pazarlama Nedir?

Email marketing, markanın izinli veritabanına kendi tasarımı ve içeriği üzerinden, eposta yolu ile ulaşmasını sağlayan izinli bir pazarlama yöntemidir. Bu alanda etkin faaliyette olmak, markalar adına hedeflenen başarının ölçümlenerek gerçekleşmesinde önemli bir paya sahiptir.

Email listemize hiç bir eposta göndermeden mevcut email adreslerimizi aktif mi değil mi kontrol edebiliyor musunuz?

Message34 ekibinin geliştirdiği email doğrulama sistemi sayesinde hiçbir eposta göndermeden email adreslerinizi doğrulatabilirsiniz.

Gönderi yapmadığımız aylarda ödeme yapmamız gerekiyor mu?

Message34 sistemi yıllık sözleşme zorunluluğu bulundurmaz. Gönderi yapmadığınız aylarda ödeme yapmanız gerekmemektedir.

Email datamız yok email datası sağlıyor musunuz?

Message34.com olarak hiç bir şekilde email datası sağlamıyoruz. Message34 sistemi tarafından satın alınmış email datasına izinsiz email gönderimi yapmak yasaktır.

Return Path Certification / Sender Score Certification Nedir?

Return Path Certification / Sender Score Certification programı ISP limitlerinizi kaldırarak gönderilerinizin spame ve blacklist’e girmesini engelleyerek inbox’a düşmenizi sağlar.

IP adreslerinizin gerekli kontrolleri ve şartları sağlaması durumunda dahil edilebileceğiniz bu sertifika sayesinde whitelist’e alınarak gönderilerizin teslim oranı artmış olacaktır.

Dilediğiniz taktirde Message34 ekibi Return Path Certification / Sender Score Certification programına dahil edilmeniz için gerekli şartları sağlamanıza danışmanlık hizmeti verecektir.

Yıllık lisans bedeli ödeyerek alabileceğiniz bu program hakkında detaylı bilgiye www.returnpath.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

CRM altyapım ile birlikte entegrasyon sağlayabilir miyim?

Markanızın CRM altyapısı Message34 yazılım ekibi tarafından kendi yazılım ekibiniz ile birlikte koordineli bir şekilde incelenerek entegrasyon gerçekleştirilebilir. Entegrasyon üzerinden datanızın transferi dışında email marketing raporlarınızı da CRM yapınıza geri besleyebilirsiniz.

Türkiye’de bir çok firma yurtdışı firmalarının altyapısını kullanıyor ve İngilizce olması sebebi ile zorlanıyoruz. Sistem içerisinde markamıza özel istek ve taleplerimiz karşılanamıyor. Sisteminiz tamamen size mi aittir? İstediğimiz özel taleplerin karşılanması mümkün müdür?

Message34 yazılım ekibi tarafından tamamen kurgulanan ve geliştirilen email marketing yazılımımız tamamen Türkçe ve basit kullanım kolaylığına sahip bir arayüze sahiptir. Müşterilerimizin özel talep ve isteklerini karşılayabilecek esnek yapıda kurgulanan email marketing sistemimiz, müşterilerimizin istekleri değerlendirilerek önem sırasına göre kurgulanarak geliştirme sırasına göre işleme alınmaktadır.

Eposta Pazarlama konusunda çok tecrübesiz bir ekibimiz var eğitim veriyor musunuz?

Email’in hayatımıza girişinden günümüze kadar gelişmesi hakkında bir çok bilgiyi, teknik detayları ve eposta pazarlama kurguları ile birlikte içeren eğitimimiz müşterilerimize ücretsiz olarak verilmektedir.

Web sitemizi kodlayan bir ekibimiz var ebülten için HTML kodlama yapabilirler mi?

Email için HTML kodlamanın bir çok farklı detayı ve kuralı vardır. Ekibinize verilecek olan 1 günlük eğitim sonrasında ekibiniz rahatlıkla email için doğru HTML kodlamayı uygulayabilecektir.

Birden fazla markamız var hepsi için tek tek ücret ödememiz mi gerekiyor?

Message34 email marketing sistemi üzerinden şirketinize ait bir hesap tanımlanıyor olacaktır. Sonrasında hesabınızın altında dilediğiniz kadar markanızı farklı datalarınızla beraber ayrıca ek bir ücret ödemeden yönetebilirsiniz.

Email datamız bir çok farklı kanaldan toplanıldı ve hatalı adres yazımı çok fazla. Hepsini elle düzeltmemiz mi gerekiyor?

Message34 email data programı ile birlikte hatalı adresleriniz ayrıştırılacak ve belli hata kalıplarına sahip olan adresler onayınız ile birlikte otomatik olarak düzeltilecektir. Bunun için manuel bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Excel, txt dosya ve csv formatta datalarımız var hepsini toplu bir şekilde sisteme aktarabilir miyiz?

Dilediğiniz formatta ve büyüklükte datanızı sistemimize 1 dakika içinde hızlıca aktarabilirsiniz.

Ebülten tasarımında flash banner kullanabilir miyiz?

Flash banner kullandığınız taktirde bütün mail servisleri bannerınızı gösteremeyecektir. Emailing için banner kullanmak istiyorsanız en ideal yöntem animated gif olacaktır.

Email datalarımızda kırılım çok fazla sisteminiz içerisinde bu kırılımları gruplayabiliyor muyuz?

Dilediğiniz kadar email datanızı Message34 sistemi içerisinde gruplayabilirsiniz.

Anti-Spam Politikanız nedir?

Markalar kendileri ile iletişim kurmak isteyen müşterilerine izin vermeleri dahilinde Message34 sistemi üzerinden iletişim ve kampanya bilgilendirmesi gerçekleştirebilirler. İzin verilmediği halde eposta göndermeye devam eden müşterilerin sistem hesapları message34 tarafından sorgusuz ve geri bildirimsiz kapatılmaktadır.

01.05.2015 tarihi itibariyle Türkiye’de, E-Ticaret Kanunu /  6563 nolu kanun baz alınarak ilerlenmektedir.

Toplu mail gönderim hızınız ne kadar?

Toplu mail gönderim hızımız ölçeklenebilir olarak markanın IP reputasyonuna göre değişmektedir. IP’lerin gerekli reputasyona ulaşması durumunda saatte 1 milyon email gönderim kapasitesine kadar çıkabilir.

Arayın uzman ekibimiz size yardımcı olsun. 0212 522 88 33