Eposta Pazarlama Nedir?

Eposta pazarlama, kişiye özel olarak markanın görsel kimliğiyle gönderilmesini sağlayan ve sonuçları detaylı olarak ölçümlenebilen izinli pazarlama yöntemidir.

Eposta Pazarlama’ya başlarken

En etkili pazarlama yöntemlerinden biri olan eposta pazarlama’ya başlarken ilk olarak “Eposta Pazarlama’ya Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler” adlı  blog yazımızı okumanızı öneririz.

Eposta Pazarlama'ya Başlarken

Mailing için tasarım ve HTML kodlama

İlk yazımızı okuduysanız eğer artık eposta pazarlama için neler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz demektir. Şimdi artık hedef kitlenize hangi tasarım ve format ile ulaşmanız gerektiği ile ilgili bir kaç önerimiz olacak. Ebülten Tasarımı ve HTML Kodlama İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler adlı yazımızda detayları görebilirsiniz.

Mailing Tasarımı

Eposta Pazarlama’da doğru hedef kitle yönetimi | Segmentasyon

Ebülten tasarımınızı ve nasıl kodlanması gerektiğinide öğrendiğimize göre artık üyelerimizi doğru hedefleyip ilgi alanlarına göre mailing kampanyaları yapmamız gerekiyor. Eposta Pazarlama’da Segmentasyonun önemi için Eposta Pazarlamada Segment Bazlı Email ile Tam İsabet! adlı blog yazımızı okumanızı öneririz.

Eposta Pazarlama ve Segmentasyon

Ebülten açılma oranları

Ebültenimizi tasarladık, kodladık ve hedef kitlemizi seçerek ebülten gönderimlerimize başladık. Peki açılma oranlarımızı nasıl yükseltebiliriz.
Ebülten açılma oranlarını yükseltmek için mutlaka yazımızı okumanızı öneririz. Emaillerinizin Açılma Oranını Nasıl Arttırırsınız?

Eposta Açılma Oranları

Ebülten tıklama oranları

Ebültenimizi açılma oranlarımız kadar açılan ebültenimizin tıklanmasıda önemlidir. Ebültenlerimiz açılıyor ama tıklama az mı alıyor. İşte önerilerimiz yazımızda: “Epostalarınıza Nasıl Daha Fazla Tık Alırsınız?

Ebülten Tıklama Oranları